KULLANIM ŞARTLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

Aşağıda, Kullanım Şartları ile ilgili, önemli hatırlatmaları bulacaksınız. Bu bölümün sadece önemli konulara dikkat çekmek için hazırlandığını ve Hediyeci.com.tr üyesi olmadan önce, aşağıda belirtilen Kullanım Şartları´nın bütününü okumanız gerektiğini unutmayınız.

Kişisel bilgileriniz güvende: Hediyeci.com.tr servislerini kullanımınız esnasında bildirdiğiniz bilgiler, siz özel izin vermediğiniz ve/veya size açıkça belirtilmediği sürece, başkaları ile paylaşılmaz. Kişisel bilgilerinizin gizliliği ile ilgili olarak Gizlilik Politikası dokümanımızı okuyabilirsiniz.


Temel iletişim e-posta yolu ile olacaktır: Hediyeci.com.tr servislerini kullanımınız süresince, sizinle temel iletişim üyelik kaydınız esnasında bildirdiğiniz e-posta adresi aracılığı ile gerçekleştirilecektir.
Sipariş vermek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir.


Kullanım Şartları´nın bütününü okumak için lütfen okumaya devam ediniz.

 

Hediyeci.com.tr Kullanım Şartları

Hediyeci.com.tr, üyelerinin sayısal fotoğraflarını kolayca saklamaları, paylaşmaları ve baskı siparişi verebilmesine yönelik servisler sunar. Hediyeci.com.tr servislerini kullanacakların, üye olmadan önce, aşağıda belirtilen Kullanım Şartlarını okuyarak, kabul etmeleri gereklidir. Ayrıca, sitenin bazı bölümleri, ilgili bölümlerde belirtilecek özel kullanım şartlarına sahip olabilirler. Burada belirtilenler ile, diğer belgelerde (örneğin basılı malzemelerdeki şartlar v.b.) belirtilen şartlar arasında farklılık ve/veya tutarsızlıklar olması durumunda, burada belirtilen şartlar geçerli sayılacaktır. Kullanım Şartları zaman içerisinde değişiklik gösterebilir, ancak, en son hali her zaman burada yayınlanacaktır. 


Hediyeci.com.tr kullanıcıları, web sitesine girerek kullanımlarına devam ettikleri sürece, bu sayfada belirtilen Kullanım Şartlarını ve gerçekleşebilecek değişiklikleri kabul etmiş sayılacaklardır. Bu şartları kabul etmeniz, sizinle Hediyeci.com.tr arasında bağlayıcı bir sözleşme niteliğinde olacaktır. Siteyi ve servisleri kullanma hakkınız, yalnızca kullanım şartlarına uygun davrandığınız sürece geçerli olacaktır. Eğer kullanım şartlarını kabul etmiyorsanız, üyeliğinizi sonlandırmanız ve site servislerini kullanmamanız gereklidir.

 

Hediyeci.com.tr tarafından kullanıcılara sunulan ücretsiz veya indirimli kullanım haklarından (kampanya, promosyon, hediye...), kampanya şartlarında ayrıca belirtilmediği sürece, her üye/kişi sadece bir kere faydalanabilir. 


- Bu gibi kampanyalardan, farklı üyelikler açılarak veya benzeri yöntemlerle birden fazla faydalanmaya yönelik suiistimal girişimlerinin tespiti durumunda, Hediyeci.com.tr, ilgili kişilere ait kullanıcı hesaplarını askıya alma veya iptal etme hakkına sahiptir. 


- Hediyeci.com.tr, bu gibi girişimlerde bulunan kişilerin, yeni üyelik taleplerini kabul etmeme hakkına saklı tutar. 


- Hediyeci.com.tr, ayrıca bu gibi durumlarda uğradığı zararın tazmini için yasal yollara başvurabilir.

 

1. SAYISAL GÖRÜNTÜ SAKLAMA

Hediyeci.com.tr, ´aktif katılım´ gerçekleştiren kullanıcılarına, ücretsiz ve sınırsız çevrimiçi fotoğraf saklama imkanı sunar. Yüklenebilecek içerik miktarı ile ilgili bir sınırlama yoktur. Sunucularına sayısal görüntü yüklediğinizde, Hediyeci.com.tr, bu görüntülerin orjinal çözünürlüklerini, gerekli gördüğü durumlarda değiştirebilir. Orijinal içeriğinizin bir kopyasını, her zaman için kendi kişisel sisteminizde saklamanızı öneriyoruz. Hediyeci.com.tr servislerini, sayısal fotoğraflarınızı sakladığınız tek ve ana ortam olarak kullanmamalısınız. Bu gibi kullanımlardan kaynaklanacak problem ve zararlardan Hediyeci.com.tr sorumlu tutulamaz.

 

2. ÜYENİN SORUMLULUKLARI

Hediyeci.com.tr, üye ve kullanıcılarının, fotoğrafları ile yaratıcı ve paylaşımlı aktiviteler gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir ortam sunar. Sistem kullanıcıları (üye olan veya olmayan), Hediyeci.com.tr servislerini ´Yasak İçerik´le ilgili işlemlerde kullanamazlar. ´Yasak İçerik´ tanımlaması, aşağıdaki özelliklere sahip içerik için kullanılmaktadır:

a. Yanıltıcı, pornografik, müstehcen, saldırgan, küçük düşürücü, küfür içeren veya benzer şekillerde uygunsuz,
b. Telif haklarına aykırı şekilde, hak sahibinin yazılı izni ve bilgisi olmadan kullanılan,
c. Başkalarının haklarına tecavüz eden,
d. Virüs, kurtcuk, bozuk dosya, truva atı veya benzeri zararlı kod içeren ve/veya Hediyeci.com.tr servislerinin kullanımını güçleştirmeye/engellemeye yönelik her türlü içerik ve bilgisayar kodu,
e. Yasadışı aktiviteleri teşvik eden veya yasadışı aktivite özelliğinde olan,
f. Hediyeci.com.tr üyesi/kullanıcısı olsun/olmasın, herhangi bir kişiye zarar vermeye yönelik,
g. Yukarıda bahsedilenlerden herhangi birine link/bağlantı içeren.

Hediyeci.com.tr, bu Kullanım Şartı dahilinde, herhangi bir içeriğin ´Yasak İçerik´ olup olmadığını belirleme yetkisini kendinde saklı tutar ve sistemine yüklenen her türlü içeriği dilediği zaman ve dilediği derinlikte kontrol etme yetkisine sahiptir. Bu bağlamda, Hediyeci.com.tr, sistemlerine yüklenen bütün içeriği kontrol etmese bile, sistemlerine yüklenen herhangi bir içeriği önceden haber vermeden değiştirme ve silme yetkisine sahiptir.

Site sistemi üzerinde işlem gören herhangi bir içerikle ilgili her türlü sorumluluk (özel veya kamuya mal olmuş olsun), ilgili içeriği sisteme yükleyen kişiye aittir. Siteye giriş yaparak, sizce zararlı veya mahzurlu olarak değerlendirdiğiniz içeriğe maruz kalma ihtimaliniz olduğunu ve bununla ilgili sorumluluğun tamamen kendinize ait olduğunu peşinen kabul edersiniz. Hediyeci.com.tr, site içeriğinin, doğru, güncel ve diğer açılardan uygun olduğu garantisini hiçbir şekilde vermez.

 

3. HAKLARIN DEVRİ VEYA SATIŞI

Servis, sadece sizin kişisel kullanımınız için sunulmaktadır, Hediyeci.com.tr üzerindeki kullanıcı haklarınızı başkalarına devir edemez, satamaz, veya, servisi başka şekilde ticari fayda sağlayacak amaçla kullanamazsınız.

 

4. ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA SAĞLANAN YAZILIMLAR

Hediyeci.com.tr, üçüncü taraflarca sağlanan yazılımları, kullanıcı ve üyelerine kolaylık sağlamak amacı ile sunabilir. Bu gibi yazılımları kullandığınızda, size ayrıca bildirilmese bile, yazılımın hak sahibinin kullanım şartlarını peşinen kabul etmiş olacaksınız. Ayrıca, Hediyeci.com.tr, bu gibi yazılımlarla ilgili hiç bir kalite ve kullanım sürekliliği garantisini sunmamaktadır.

 

5. HASSAS BİLGİLER

Hediyeci.com.tr, ırk ve etnik kökene ait bilgiler, politik fikirler, dini ve felsefi inançlar, sağlık ve cinsel tercihe ait bilgileri kayıtlarında tutmaz ve işleme tabi tutmaz. Hediyeci.com.tr´un bilgisi dışında bu kapsamdaki bilgilerin sistemine yüklenmesi durumunda, ilgili içerikle ilgili bütün sorumluluk, bilginin yüklendiği hesap sahibine ait olacaktır. Hediyeci.com.tr, bu gibi eylemleri tesbit etmesi durumunda, ilgili bilgileri silme ve/veya ilgili kullanıcının hesabını kapatarak, servisleri kullanmasına engel olmaya yönelik tedbirler alma hakkını saklı tutar.

Hediyeci.com.tr üyesi olarak, bu servisin kullanimi ile ilgili olarak bilinçli veya bilinçsiz şekilde sebep olacaginiz, veya sizin üyelik hesabinizin bir başkasi tarafindan kullanilmasi neticesinde sebep olacağiniz, Hediyeci.com.tr çalişanlari, yöneticileri, ortaklari, işortaklari, lisansörleri, tedarikçileri, servis sağlayicilari ve acentalarinin her türlü kayip, tazminat, harcama ve zarari önlemeye çalişacağiniz ve tazmin edeceğinizi peşin olarak kabul edersiniz.

 

6. SINIRLI GARANTİ

(A) İçerikle İlgili Hediyeci.com.tr´un Sorumluluğunun Olamaması: Hediyeci.com.tr servislerinin kullanimi esnasinda oluşan içerik veya bu içeriğin yönlendirmesi sonucunda ulaşilacak diğer içeriklerle ilgili olarak, içerik hatalari/eksiklikleri ve/veya içerikten kaynaklanacak kayip ve zararlardan Hediyeci.com.tr ve/veya işortaklari sorumlu tutulamaz. üyelerin Hediyeci.com.tr´a gönderdiği fotoğraf malzemelerine (film, dia v.b.) zarar gelmesi durumunda, Hediyeci.com.tr'nin sorumluluğu, ilgili malzemelerin geçerli ortalama piyasa perakende satiş fiyatlari üzerinden hesaplanacak değer kadar olacaktir.

(B) Hediyeci.com.tr araciliğiyla sunulan ürün ve servisler size olduğu gibi sunulurlar. bunun anlami, servis ve ürün içeriklerinin tanimlanmasi esnasinda belirtilmemiş özelliklerden dolayi, bu özelliklerin olduğu varsayilamaz ve eksikliklerinden dolayi Hediyeci.com.tr sorumlu tutulamaz. Hediyeci.com.tr, sunulan servis ve ürün içerikleri ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkini sakli tutar. gerçekleşecek servis ve ürün değişiklilerinden dolayi oluşabilecek kayip ve zararlardan Hediyeci.com.tr sorumlu tutulamaz.

(C) Hediyeci.com.tr, aşağidaki konularda üyelerine garanti vermez:
a. Üyelerine sağlanan servislerin kesintisizliği, eksiksiz, güncel, hatasiz ve güvenli olmasi
b. Servislerin, virüs, kurtçuk ve benzeri zararli içerikten tamamen arindirilmiş olmasi
c. Servislerin, üyelerin ihtiyaçlarini tam ve istedikleri gibi karşilayacaği

(D) Hediyeci.com.tr servisleri araciliği ile kullanacağiniz ve/veya bilgisayariniza indireceğiniz içerik ve/veya kodun zararli sonuçlari ile ilgili her türlü risk size aittir.

7. SINIRLI SORUMLULUK

Hediyeci.com.tr, yasalarin izin verdiği çerçevede, servisin kullanimindan, kullanilamamasindan, hesabinizin başkalari tarafindan kullanilmasindan kaynaklanabilecek direkt, dolayli, bilinçli, bilinçsiz zarar ve bağlayiciliklardan (veri ve gelir kaybi dahil olmak üzere) sorumlu tutulamaz.

8. ÜYELİĞİN SONLANMASI

Hediyeci.com.tr, tamamen kendi iradesi ile ve bir sorumluluk oluşturmayacak şekilde, önceden haber ve sebep bildirmeden üyeliğinizi veya servis kullanımınızı sonlandırma, ve size ait her türlü içeriği sisteminden silme hakkına sahiptir. Aşağıdaki durumlar, üyeliğinizin otomatik olarak sonlanmasına sebep olacaklardır:


1. Hediyeci.com.tr Kullanım Şartlarına veya servis kullanımı esnasında bildirilen diğer şartlara uygun olmayan eylemlerin tesbiti
2. Hediyeci.com.tr, ortakları, çalışanları, üyeleri veya iş ortaklarına zarar vermeye yönelik eylemlerin tesbiti
3. Servise ´Aktif Katılım´ şartının yerine getirilmemesi. 


Hediyeci.com.tr, üyeliğinizin sonlandırılması durumunda, size veya diğer üçüncü kişilere karşı bir sorumluluk altına girmeyecektir.

 

9. ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Bu Kullanım Şartları ve Hediyeci.com.tr servislerinin kullanımı ile ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlığın çözümü için, Muğla mahkemeleri yetkili olacaktır.

10. KULLANIM ŞARTLARI İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİKLER

Hediyeci.com.tr, burada belirtilen kullanım şartlarını, dilediği zaman, dilediği sebeple ve önceden haber vermeksizin değiştirebilir. Kullanım Şartları´nın güncel haline www.Hediyeci.com.tr adresindeki web sitemizden ulaşabilirsiniz. Yapılan değişiklikler, sizi bağlayacaktır ve Hediyeci.com.tr servislerini kullanmaya devam ettiğiniz sürece, kullanım şartları ile ilgili gerçekleşen değişiklikleri kabul etmiş sayılacaksınız.

 

11. KULLANIM ŞARTLARININ BAĞLAYICILIĞI

Burada belirtilen kullanım şartları, sizinle Hediyeci.com.tr arasında geçerli bir sözleşme niteliğindedir. Burada belirtilen kullanım şartları ile, diğer ortamlardaki (basılı malzemeler, broşür, kullanım kılavuzu v.b.) şartlar arasında tutarsızlık olması durumunda, burada belirtilmiş olan şartlar geçerli olacaktır. Ayrıca, Hediyeci.com.tr servisleri dahilinde kullabileceğiniz diğer yazılım ve her türlü üçüncü tarafa ait araçla ilgili olarak, ilgili yazılım ve/veya tarafın kullanım şartlarına tabi olmanız gerekebilecektir.
Hediyeci.com.tr tarafından burada belirtilen bazı şartların yerine getirilmemesi ve/veya oluşan bazı hakların kullanılmaması, bu kullanım şartı ile ilgili bir değişiklik olduğu şeklinde yorumlanamaz.

12. İHLALLERİN BİLDİRİMİ

Burada belirtilen kullanım şartlarının ihlal edildiğine şahit olmanız durumunda, info@hediyeci.com.tr adresine bildirimde bulunabilirsiniz.