İADE ve İPTAL KOŞULU

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. 

Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir !

Kişiye özel hazırlanan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. (Kişiye özel üretilen, hediye notlu ya da isim yazdırılan, üzerine kişiye özel fotoğraf / resim baskısı yapılmış ürünler ).

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. 

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti ve tahsilat komisyonu firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda Anlaşmalı Kargo firmamız ile alıcı ödemeli olarak gönderim yapmanız gerekmektedir. Aksi halde kargo ücreti ve varsa banka tahsilat komisyonu size aittir. 

Hediyeci.com.tr ürünlerinde baskı tutarlılığının sağlanması için gerekli önlemleri almaktadır. Bununla beraber, baskılı ürünlerde, üretim ve baskı tekniklerinden ve kullanılan malzemelerdeki küçük değişimlerden kaynaklanan küçük farklılıklar olabilmektedir. Ürünün kullanım fonksiyonunu etkilemeyen bu gibi farklılıklar durumlar üretim sürecinin doğasından kaynaklanmaktadır ve üretim hatası/kusurlu ürün sayılmazlar (örneğin basılan ürünler arasında renk tonları açısından küçük farklılıklar olması, farklı partilerde üretilen ürünlerin malzemeleri arasındaki küçük farklılıklar, ciltlemeyle ilgili küçük farklılıklar v.b.). 

Hediyeci.com.tr’de sipariş verilen kişiye özel hazırlanan ürünlerin kullanıcı tarafından hatalı şekilde hazırlanması ve/veya sipariş verilmesinden kaynaklanan kayıplardan Hediyeci.com.tr sorumlu tutulamaz, bu gibi ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir (örneğin baskılı üründe kullanılan fotoğraf çözünürlüğünün yeterli olmaması, fotoğrafın renk dengesinin bozuk olması,yazım hataları yapılması, yanlış format, boy, beden seçilmesi v.b.). 

İade etmek istediğiniz ürünü sipariş tarihinden itibaren 7 gün içerisinde geri göndermeniz durumunda iade işleminiz başlatılacaktır. 7 günü geçen iadelerde talebi kabul etmeme hakkı saklıdır. 

Ürünleri, kargo personelinin yanında teslim alınız; tarafınıza gönderilen ürünler; sağlam ise; teslim alınız. Aksi halde ürünüz, kırık, çizik vb. hasarlı durumda olduğunda; kargo personeline, tutanak tutturarak, ürünü; tutanakla birlikte tarafımıza gönderiniz. Kargo tutanağı olmadan, ürün teslim edildikten sonra, üründe kırık, çizik vb. hasarlı ürün teslim aldığını bildiren müşterilerimizin iadeleri kabul edilmeyecektir.

İade İşlemleri

Bize ulaşan ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürün tedarikçi firmaya gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 5 ile 7 iş günü arasında değişmektedir.

İptal İşlemleri

Siparişinizi (eğer imalatına başlanmadı ise) onaylanmasından, kargoya teslimatına kadar olan süre zarfında info@hediyeci.com.tr adresine e-posta atarak veya (0252) 413 36 50 numaralı telefondan bize ulaşarak iptal ettirebilirsiniz.

İptal edilen siparişlerinizde; eğer kredi kartı iadesi gerçekleştirilecek ise; kredi kartı işlemleri bankalar birliğinin almış olduğu kararlar ve yasal prosedür gereği 2 ila 7 iş günü içerisinde kart hamilinin kredi kartına iade edilmektedir. Bu süreç bankaların tüm üye iş yerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup iade işlemleri aynı gün içerisinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır. Bize ulaşan iade talepleri 48 saat içerisinde gerçekleştirilmekte olup, iade sürecinin geri kalan kısmı ise banka tarafından devam etmekte ve sonuçlandırılmaktadır.

İşleyiş ve iade süreci hakkında ayrıntılı bilgiyi tüm detayları ile birlikte bankaların müşteri hizmetleri servislerinden öğrenebilirsiniz.